Książka instruktażowa Cabasse Santorin 21 M2

Książka instruktażowa Cabasse Santorin 21 M2 to idealne narzędzie do osiągania maksymalnej wydajności z głośników Cabasse Santorin 21 M2. Przewodnik zawiera szczegółowe informacje dotyczące wygodnego ustawiania i optymalizacji systemu, a także wskazówki dotyczące konfiguracji i użytkowania, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia dźwiękowe. Książka instruktażowa Cabasse Santorin 21 M2 zawiera również wyczerpujące informacje dotyczące połączeń, instalacji i bezpiecznego użytkowania systemu, dzięki czemu można korzystać z wygodnych i bezpiecznych doświadczeń.

Ostatnia aktualizacja: Książka instruktażowa Cabasse Santorin 21 M2

Kulki można jednak kupować pojedynczo, tworząc z nich dowolne zestawy, tak samo niezależnie można kupić subwoofer Santorin 25, a do kulek iO2 jakiś subwoofer kupić trzeba - z założenia one same z basem w ogóle sobie nie radzą. Z kolei sam Santorin 25, chociaż dedykowany przez Cabasse do systemu iO2, jest dostatecznie uniwersalny - akustycznie, funkcjonalnie i wzorniczo - aby pracować w wielu innych systemach.

Podobnie ma się rzecz z pozostałymi subwooferami Cabasse - wszystkie noszą wspólną nazwę Santorin i wszystkie są przypisane jakimś zestawom satelitarnym. Najmniejszy Santorin17 - kuleczkom Alycone, Santorin 21 - kulkom Eole2, Santorin 30i - słupom Ki; najlepszy nosi symbol Santorin 30 (bez indeksu i) i pojawia się w serii Artis, razem z kulami Riga i Baltic Evolution.

Większość z tych konstrukcji, wraz z ich subwooferami, już testowaliśmy. Wszystkie Santoriny mają podobną konstrukcję, a liczby w symbolach mówią o "calażu" zastosowanego przetwornika niskotonowego (calaż - co za piękne słowo, lansowane w sklepach z telewizorami, gdzie puszują na sprzedaż większych calaży, ifjunołatajmin).

Możemy więc już choćby na podstawie symbolu wstępnie ocenić potencjał subwoofera Cabasse Santorin 25; do naszego testu, ze względu na cenę, trafi ł Santorin 25, a więc subwoofer z 25-cm głośnikiem.

Okazuje się, że również jego wymiary i kształt nie odbiegają od pewnej normy, jaka w tym teście się zarysowała. Jest jedną z dwóch konstrukcji, która reprezentuje wcale nie tak rzadko stosowany układ z głośnikiem niskotonowym zainstalowanym na dolnej ściance. Nie ma w tym już nic sensacyjnego ani determinującego jakieś szczególne możliwości i właściwości brzmieniowe.

Ciśnienie wydostaje się na cztery strony przez "okna" wycięte w ściankach tuż nad powierzchnią cokołu - dzięki temu w projekcie plastycznym pojawiają się łuki, harmonizujące z kulami systemowych satelitów Cabasse.

Otwór bas-refleks przybrał formę szerokiej szczeliny na tylnej ściance, z długim tunelem stworzonym przez półkę, sięgającą niemal do przeciwległej (frontowej) ścianki - w ten sposób przygotowano otwór o dużej powierzchni (uniknięcie turbulencji), zapewniający jednocześnie niską częstotliwość rezonansową.

Pamiętajmy, że najniższe częstotliwości rozchodzą się wszechkierunkowo, i miejsce zainstalowania źródła ich promieniowania - czy to głośnika czy bas-refleksu czy membrany biernej - ma znaczenie drugorzędne względem zasadniczych parametrów układu rezonansowego.

Obudowę Cabasse Santorin 25 pokryto białym półmatowym lakierem o delikatnej strukturze, nie jest to więc wykończenie na wysoki połysk, nad czym wcale nie ubolewam.

Andrzej Kisiel

Laboratorium

Rys.

Rys.

Cabasse SANTORIN 25

Według opisu na regulatorze, jak też według danych katalogowych, zakres regulacji górnej częstotliwości granicznej (fi ltrowania) powinien być bardzo szeroki - od 40 do 180 Hz.

Częstotliwości podziału powyżej 100 Hz generalnie nie są rekomendowane, ale wymuszają je małe satelitki, których Cabasse w ofercie ma sporo, a ich charakterystyka przetwarzania nie dochodzi do 100 Hz - wtedy trzeba zgodzić się na wyższe częstotliwości podziału. Gdy jednak mamy większe głośniki główne, trzymajmy się niższych podziałów, a wówczas zaletą okazuje się zdolność subwoofera do jak najniższego przefi ltrowania swojego sygnału, do selektywnego przetwarzania najniższego basu. I trzeba przyznać, że Santorin ma taką elastyczność.

Przy najniższej pozycji regulatora spadek -6 dB na górnym zboczu (odliczony względem wierzchołka charakterystyki) pojawia się przy 45 Hz, a przy najwyższej - przy 140 Hz. Chociaż zakres jest nieco węższy od deklarowanego, to i tak wydaje się zupełnie wystarczający.

Dolna częstotliwość graniczna, obserwowana również jako spadek -6 dB względem szczytu konkretnej charakterystyki, przesuwa się niewiele - od 27 do 32 Hz. Nachylenie zbocza poniżej 30 Hz wynosi ponad 40 dB/ okt - głośnik jest zabezpieczony fi ltrem subsonicznym (naturalny spadek z bas-refl eksu to 24 dB/okt. ).

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

Pabliquez 22 Mar 2013 15:45 657

 • #1Level 2  

  #1

  Witam,

  Jak w temacie (subwoofer Cabasse Santorin 21)
  - nowy;
  - nie używany (niestety rozpakowałem i zdążyłem wyrzucić opakowanie);
  - na gwarancji (zakupiony w styczniu 2013)
  - BIAŁYDane techniczne pod linkami:
  Link

  Link

  Cena 2700 PLN (do negocjacji).

KONTAKT

STUDIO HI-FI Sp. z o. o.
ul. Gliwicka 19 LU 1-2
40-079 Katowice

tel. 533-257-199
tel. 533-888-007
tel. 794-458-888
tel. 32 256 03 40
e-mail:

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątekod 10:00 do 18:00Sobotaod 10:00 do 14:00Niedzielanieczynne

Raty:

Płatności:

Książka instruktażowa Cabasse Santorin 21 M2

Bezpośredni link do pobrania Książka instruktażowa Cabasse Santorin 21 M2

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Książka instruktażowa Cabasse Santorin 21 M2